top of page

Paweł Krawiec to gitarzysta jazzowy urodzony i żyjący w Polsce. Od najmłodszych lat związany z muzyką, w wieku 6 lat rozpoczął grę na skrzypcach a w wieku 14 na gitarze elektrycznej. 15 grudnia 2023 roku wydał swój debiutancki album ze swoim kwartetem pt. "Ofensywa".
Materiał został przyjęty bardzo pozytywnie, szybko doczekał się pochlebnych recenzji m.in innymi od Marka Romańskiego dla Jazz Forum, Łukasza Dębowskiego dla portalu Polska Płyta Polska Muzyka oraz Adama Barucha. 
Artysta jest wybitnym instrumentalistą, kreuje swój własny styl na którym jak sam mówi zależy mu najbardziej. Jego gra cechuje się elementami zarówno z jazzu tradycyjnego, modern jak i free. Przebijają się również wczesne inspiracje muzyką m.in Jimiego Hendrixa wnosząc dzikiego ducha. Ekspresyjne kompozycje i styl gry Pawła są charyzmatyczne i przyciągają słuchacza już od pierwszych dźwięków.
Jako swoje aktualnie największe inspiracje gitary jazzowej wymienia m.in Juliana Lage, Johna Scofielda, Cecila Alexandra, Billa Frisella. 
Są to muzycy, których jak mówi nie można zaszufladkować w żaden sposób i grają w całkowicie indywidualnym i niepowtarzalnym stylu. Pawłowi Krawcowi przyświeca ta sama idea oryginalności w duchu której podąża.
Laureat Grand Prix w Lubaczowie, Finalista międzynarodowego konkursu Jazz Juniors, wyróżniony finalista gitarowego konkursu międzynarodowego Śmietana Competition, Grand Prix ze swoim kwartetem na pierwszej edycji Jazz Water Meeting. 
Gitarzysta figuruje na wysokich lokatach ankiety organizowanej przez Jazz forum - Jazz top 2023 w różnych kategoriach.

bottom of page